Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O aventura la Lacul Auriu

In jos 
AutorMesaj
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

O aventura la Lacul Auriu Empty
MesajSubiect: O aventura la Lacul Auriu   O aventura la Lacul Auriu Icon_minitimeMar Ian 27, 2009 1:08 am

Datorita faptului ca palatul era imens si coridoarele erau lungi, late si inalte si camerele aveau tavane inalte, totul iti dadea o libertate absoluta. Pin urmare eu care detestam mersul pe jos ma deplasam cat mai mult posibil prin zbor. Era mai rapid si mai practic. Asa ca dupa ce ies din dormitorul meu zbor pe casa scarii si pe coridorul de la etajul intai pana ajung in Camera Magica. Intru in camera zburand si stau asa in aer.
Acolo erau 3 fete. Ginny si cele 2 surori ale ei.
-Buna fetelor! Facem o intrecere?
-"Nu. Tu esti prea rapida" In plus nu vreau sa imi stric noua coafura. (spuse Lulu)
-Aha, de aia arati asa, spun eu (strambandu-ma un pic la Lulu)
Apoi ies pe freastra in viteza, in urma o aud pe Lulu strigand: "Ah, Sanara, tot te prind eu.
Eu imi vad de zborul meu, hoinarind prin regat. Ies din oras, unde sunt intampinata de 2 pasari, un pui de papagal vorbitor pe nume Fluffy si o pasare de foc pe nume Riri. Insotita de cei 2 prieteni ajung la marginea regatului.
-Sanara, nu crezi ca e periculos sa iesim din regat? intreba Fluffy
-Sanara, gandeste-te ce va spune regina cand va afla ca ai iesit din regat. Spune Riri
-Regina nu e mama mea, si nici macar mama mea vitrega. Cine se crede ea? Doar ca a luat locul mamei mele dupa ce ea a murit asta nu ii da dreptul sa imi controleze viata. In opinia mea, este doar regina si atat. Sa se ocupe de problemele regatului, nu de mine. Eu sunt destul de mare si imi pot purta singura de grija. (spun eu pe un ton mai ridicat)
Vreti sa veniti cu mine? intreb eu
-Da desigur. Spuse cele 2 pasari
Aoi inaintez un pic si ies afara din regat. Tocmai atunci in spatele meu veni...
Sus In jos
 
O aventura la Lacul Auriu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lacul vrajit
» Aventura in musuroi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Regatul Zanelor :: Lacul Auriu-
Mergi direct la: