Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Petrecerea

In jos 
AutorMesaj
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

Petrecerea Empty
MesajSubiect: Petrecerea   Petrecerea Icon_minitimeMar Ian 27, 2009 2:46 pm

In regatul zanelor sunt diverse sarbatori, traditii si obiceiuri diferite de ale oamenilor. Unele sarbatori precum Craciunul, Anul Nou, Pastele, Halloweenul, Ziua Recunostintei, Valentine's Day si altele, le sarbatoresc si zanele. Insa in afara de acestea, zanele au mai multe sarbatori pe care oamenii nu le au. Ziua magiei, Ziua Snimalelor magice, Ziua Baghetelor, ziua zborului, ziua super-puterilor, etc.

Era intr-o zi a lunii Ianuarie in regatul zanelor. Soarele stralucea puternic, incalzind regatul Zanelor ca intr-o zi de vara. Un regat in care este permanent granita dintre primavara si vara.
Razele soarelui imi mangaie trupul. ma trezesc si constat ca este deja ora 8.30. ma scol si dupa ce merg la baie unde fac un dus rapid, arunc o vraja asupra unghiilor mele astfel incat sa se coloreze in functie de sentimentele mele de moment, ma machiez cu culoarea albastra la ochi si pe buze un ruj rosu-aprins, ma imbrac si pe deasupra imi pun o rochie de gala, aurie ce infatisa niste peisaje de toamna.
Astazi era ziua magiei. O zi in care la pranz se da un banchet iar apoi se merge pe un teren unde cantam si dansam si urmeaza un concurs de vraji, farmece si potiuni la care membrii juriului sunt victimele noastre, si ne premiaza pe diverse categorii, apoi seara inca un banchet si seara se incheie cu un foc de artificii vrajit, ce dureaza 1 ora. In ziua magiei, toate zanele trebuie sa ne imbracam de sarbatoare, in rochii de gala.
ma uit apoi in oglinda. Aratam superb. Imi iau bagheta magica si inainte de pranz hotarasc sa merg in Camera Magica. Eram prima acolo. M-am asezat pe una din canapele, si iau pozitia picior peste picior, apoi fac o vraja si pe masa din fata mea apare o tava ce avea cateva pachete de biscuiti, niste fursecuri, o cana de ceai turcesc de cirese si vanilie si editia de a azi a ziarului Fairy News.
Iau un fursec si o gura de ceai dupa care desfac ziarul si ma pun sa citesc. Atunci usa Camerei magice se deschise si pe usa intra...
Sus In jos
 
Petrecerea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Regatul Zanelor :: Camera Magica-
Mergi direct la: