Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In biblioteca

In jos 
AutorMesaj
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

In biblioteca Empty
MesajSubiect: In biblioteca   In biblioteca Icon_minitimeVin Ian 30, 2009 10:54 am

Era intr-o zi caniculara de vara. In plus era si sezonul examenelor de vara. De cand auzisem de un anume vrajitor pe nume Chrulyether Emoughad nu mai aveam stare sa aflu cine a fost acest vrajitor. Cautam prin biblioteca carti insa fara folos. Merg la sectorul interzis, citesc si acolo cateva carti insa la fel fara folos. "In ritmul asta o sa imi ia 1000 de ani pana voi descoperi cartea in care vorbeste despre el"
Ia stai putin. A-si putea sa imi fac o potiune care sa ma faca mai rapida. Merg in sectrul Potiuni, iau cartea "1001 potiuni" si caut la cuprins Gaesc scris "Potiunea vitezei-pag 359" Da. Asta e. Merg in laboratorul palatului care se afla la subsol, deschid cartea la pagina 359 si incep sa prepar potiunea. Dupa aceasta iau potiunea si merg in bibliotecca. Beau din potiune si apoi iau cartile la rand. Acum sub efectul acestei potiuni, citeam o carte de 500 de pagini in aproximativ 10 secunde. Si nu numai ca reuseam sa le citesc ci chiar reuseam si sa invat unele carti din ceea ce citeam si erau legate cat de cat de materiile la care urma sa am examene. Dupa o zi intreaga de studiat, cand nu imi mai ramasese nici o speranta, ramasese o ultima carte nestudiata, care arata vai de capul ei si era aruncata intr-un colt al sectorului interzis, pe masuta care se punea cartile pentru a fi aruncate la casare si reciclare a hartei.
Iau cartea, o deschid, insa foile din ea se imprastie pe jos. L adun, le pun in ordine si ma asez apoi la o masuta. Ma pun sa citesc. Pe carte scria. "Veche istorie a Magiei Negre"
Caut si dau de paginile unde scria.
"Chrulyether Emoughad, vrajitor intunecat, nascut in anul 3022 ien a murit in anul 457 en .
El a descoperit noi farmece ale magiei negre, cateva potiuni intunecate si cateva potiuni Caructus printre care cea mai importanta, potiunea vitezei.Aceasta te ajuta sa poti dilata timpul dupa propria vointa, sa faci intr-o secunda ceea ce alti fac intr-o ora si intr-o zi ceea ce altii fac intr-o mie de ani"
Efectul potiunii tocmai trecuse. Si pe usa bibliotecii intra...
Sus In jos
 
In biblioteca
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Regatul Zanelor :: Biblioteca-
Mergi direct la: