Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Rock and Punk?

In jos 
+2
Ginny Icespider
Make-aWish
6 participan?i
AutorMesaj
Make-aWish
Anul I
Make-aWish


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 16/03/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeDum Mar 16, 2008 3:23 pm

Ce parere aveti despre Rock si punk?Eu personal ascult si rock si punk
Sus In jos
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeDum Mar 16, 2008 7:48 pm

Shi eu la fel :X:X imi place si Pop shi Hip-hop, dar declar ca sunt corcitura dintre punkista si rockeritza Laughing Stilul meu e mai mult punk, la fel shi camera mea. Roz & negru :X:X ador combinatzia XD imi place si Avril, dar cam da in pop.. nuj ce sa cred scratch in fine, formatia mea preferata e Evanescence :X:X mai ales Hounted, My immortal, Bring me to life etc... scriu romane aici Smile))
Sus In jos
In Your Mind
Anul I



Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 14/03/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeDum Mar 16, 2008 9:14 pm

Si rock si punk! Nu pot sa aleg! Cred ca sunt putin mai spre rockerita, dar iubesc ambele genuri de muzica! O ador pe Avril, ii iubesc fiecare melodie, si datorita ei am inceput sa ascult rock & punk. Inainte ascultam pop & dance,dar de la un timp nu prea o mai fac.Si mie imi place combinatia de roz & negru, desi nu prea port haine colorate astfel.
Sus In jos
Helly
Admin
Helly


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 32
Regat : Raegatul Demonilor
Data de inscriere : 13/04/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeLun Apr 14, 2008 10:54 am

M-ati innebunit cu Avril:)).Da ma rog,gusturile nu se discuta.
Eu ascult mai mult punk.Sex Pistols,ramones,Anti-Flag,Exploited,Dead Kennedys si alte shituri dastea.NU AVRIL!
Ascult si rock,dar nu am aprofundat genul cum am facut-o cu punk-ul.
Sus In jos
http://www.harry-potter.topic-board.com
Michiyo Saruwatari
Anul I
Michiyo Saruwatari


Numarul mesajelor : 36
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 13/04/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeMar Apr 15, 2008 7:14 pm

Eu ascult din fiecare cate putin,dar nu ma prea omor dupa niciunul dintre aceste stiluri Mad !Mi se par mult prea ciudate si prea zgomotoase.Dintre cei care canta aceste stiluri,cel mai mult o prefer pe Avril (iti comand eu sicriu ,Adriana lol! ) ,imi plac aproape toate melodiile ei si as vrea sa merg in iulie la concertul ei din Budapesta sau din Viena Smile !
Sus In jos
http://www.new-celebrites-x.piczo.com
Helly
Admin
Helly


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 32
Regat : Raegatul Demonilor
Data de inscriere : 13/04/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 7:27 pm

Am ascultat si eu melodii de ale ei de curiozitate...si sincera sa fiu,fara sa supar pe nimeni,sunt mult prea puerile...ma rog...
Si nu trebuie neaparat sa nu le asculti pentru ca sunt zgomotoase sau ciudate(ma refer la muzica punk/rock adevarata),dar majoritatea(sa zic 90%) din cantece au un mesaj bine punctat si care este adevarat...
Adica sa fac diferenta intre versurile cantate de Avril cum ar fii nu o vreau pe prietena ta(din Girlfriend) sau niste versuri ale unor trupe adevarate de punk/rock impotriva razboiului,a societatii sau a saraciei.

PS:Este pt prima data cand mi-a zis cineva Adriana pe un forum de genul Shocked
Sus In jos
http://www.harry-potter.topic-board.com
Megaira
Anul I
Megaira


Numarul mesajelor : 22
Regat : Regatul Zeilor
Data de inscriere : 18/04/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 7:54 pm

deci, sunt perfect de acord cu Helly. Ca sa fiu sincera, dintre punk si rock ascult mai mult rock. Uneori si punk, dar mai rar, pentru ca nu prea gasesc melodii(nimeni de la mine nu asculta punk...). Cat despre avril, as vrea sa incep o campanie contra ei. urasc melodiile ei. Pur si simplu ma fac sa vreau sa ma urc pe pereti cand le aud...
Sus In jos
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 11:06 pm

Hey, Avril nu e extra, dar chiar sa te urci pe peretzi cand ii auzi melodiile? O_o Andreea, ai ascultat macar When you're gone vreodatA? Crede'ma, e superb.
Michiyo, Avrl nu canta punk O_o asta pretinde ea.. canta pop..
Sus In jos
Megaira
Anul I
Megaira


Numarul mesajelor : 22
Regat : Regatul Zeilor
Data de inscriere : 18/04/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 11:11 pm

nu mi se prez zice andreea pe forumuri...
anm ascultat si asta, dar pe mine ma zgarie pe creierash melodiile ei... pur si simplu nu le suprt... dar, nu conteaza, fiecare cu parerea lui, nu?
Sus In jos
Helly
Admin
Helly


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 32
Regat : Raegatul Demonilor
Data de inscriere : 13/04/2008

Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitimeMier Apr 23, 2008 9:42 am

Mai,eu n-am nimic cu fata sau cu muzica ei.Am cu fanii astia disperati care o supra-apreciaza si o ridica la rang de cea mai buna cantareata.Si eu am o trupa preferata,dar niciodata n-am sustinut cum am vazut pe diferite forumuri cu Avril Lavigne ca sunt cei mai cei.Iar partea ca nu canta punk,ba nu canta pop tot de la fani vine.Ea nu a zis niciodata ca a cantat punk,ci fanii care au ascultat singura ei melodie mai hardcore(aia cu skater boy) au inceput o hegemonie a lui avril pe acest stil.Sau mai e o chestie care ma enerveaza la culme.Astia mai prostuti care le e lene sa se uite pe wiki sau alt dictionar tot spun ca acel A,din muzica punk,care vine foarte logic de la Anarhie,ei sustin ca vine de la Avril.Mereu cedez nervos din cauza asta.

Ma rog,acum fiecare asculta ce vrea si ce i se pare potrivit lui.Toti avem o parere.Si in majoritatea cazurilor este diferita de a celorlalti.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne luam la cearta sau sa ne insultam.Sa incercam sa discutam in limitele politetii,chiar daca gusturile nu sunt aceleasi.

EDIT:Ce suflet nobil am...si cat am scris Shocked
Sus In jos
http://www.harry-potter.topic-board.com
Continut sponsorizat





Rock and Punk? Empty
MesajSubiect: Re: Rock and Punk?   Rock and Punk? Icon_minitime

Sus In jos
 
Rock and Punk?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Just Rock!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Diverse :: Muzica-
Mergi direct la: