Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Aventura in musuroi

In jos 
AutorMesaj
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

Aventura in musuroi Empty
MesajSubiect: Aventura in musuroi   Aventura in musuroi Icon_minitimeVin Ian 30, 2009 11:33 pm

Era o zi frumoasa de vara. Soarele stralucea puternic. Era o zi numai buna pentru o plimbare in Padurea Parfumata si desigur pentru un picnic in aer liber. Imi pregatesc cateva sandvisuri din paine, salam si branza topita cu diverse arome printre care (ciuperci, hamburger, scortisoara, verdeata si cartofi prajiti), imi pregatesc apoi cativa cheesburgeri si cativa hamburgeri si o portie de cartofi prajiti si 2 Pizza. Apoi dupa ce impachetez mancarea in cos, pe langa cos imi iau bagheta magica, si cateva potiuni care ar putea fi de folos pentru orice eventualitate.
Ajung in padurea parfumata si dupa ce intind cearsaful pe jos si pun cosul pe el, ma apuc sa manac. Apoi observ in iarba niste furnici. Insa constat ca este o noua specie de furnici. Apoi imi aduc aminte de tema la Studiul animalelor obisnuite. Era vorba despre un referat numit Societatea Furnicilor. Dua cum se stie furnicile traiesc in colonii iar noi trebuia sa studiem comportamentul unei colonii. Apoi imi veni o idee. Ce ar fi daca as studia furnicile, de la inaltimea lor. Poate ar fi mai usor asa. As putea vedea ce fac si in musuroi, nu doar in afara lui. Mi-ar iesi astfel cel mai bun refrat.
Desfac sticluta cu Potiunea Micsorarii si ma pregatesc sa iau cateva inghitituri. Tocmai atunci cineva ma striga:
-Buna, Sanara! Ce faci?
Era Ginny!
Buna, Ginny! Am iesit la picnic insa tocmai mi-am amintit ca am uitat sa fac tema la Studiul animalelor obisnuite. Tocma vroiam sa patrund in lumea furnicilor. Sunt curioasa ce fac ele in musuroi. Vrei sa vi si tu cu mine? Ne-ar iesi un referat super si am lua si ceva puncte in plus pentru aprofundarea temei.
-Sigur ca vin si eu.
Apoi bem amaandoua din potiunea micsorarii si devenim micute cat furnicile. Zburam la cativa centimetri de pamant si dam de un musuroi pazit. Catva furnici carau o frimitura de paine iar alte cateva, carau o jumatate de coaja de samanta.
Tocmai cand ne gandeam cum putem intra in musuroi, apare una din furnicile din noua specie. Furnica soldat care pazea intrarea se ia la lupta cu cealata furnica.
-Hai Ginny. Acum e sansa noastra.
Sus In jos
 
Aventura in musuroi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» O aventura la Lacul Auriu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Regatul Zanelor :: Padurea Parfumata-
Mergi direct la: