Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Lacul vrajit

In jos 
AutorMesaj
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

Lacul vrajit Empty
MesajSubiect: Lacul vrajit   Lacul vrajit Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 11:58 am

Era intr-o zi de vara, in plina vacanta mare. Promovasem anul I si acum urma sa intru in anul al 2-lea. Ma bucuroam foarte mult de vacanta si citeam multe carti de magie si de legende ale celor 9 taramuri. In afara de cele 7 foarte cunoscute de zane mai existau inca 2: al vrajitorilor si al sirenelor, mai putin cunoscute de catre zane insa foarte cunoscute de djini si zei.
Si imprumutasem de la biblioteca si cartea despre legendele Lacului Auriu. Aveam la dispozitie o vacanta intreaga. Asa ca imi pusesem un gand de a descoperi Lacul Auriu chiar si fara ajutorul celor 2 harti. Din legende imi facusem un plan cam pe unde ar fi pozitionat. Dupa aproximnatia mea expeditia ar trebui sa dureze cam 12 zille daca zburam, asa ca nu mai era timp de pierdut. insa aveam sa constat ca drumul nu este asa usor, si trebuie sa trec prin anumite probe.
Legendele spunea ca drumul spre lac este vrajit cu diverse magii care sa il ingreuneze.
Zbor spre Paurea Parfumata. Trec prin padure si aveam sa constat ca in plina padure, intr-un loc in care nu mai ajunsesem pana atunci se afla un labirint. Dar nu orice labirint ci unul mic parca ar fi fost de jucarie. Acest labirint se afla langa un copac. Incerc sa il ridic insa parca era intepenit in pamant sio legat de copac. Observ apoi pe copac niste insemne hieroglifice in coaja lui. Dupa ce le traduc, textul spunea cam asa: "Acest labirint este una din cheile catre lacul vrajit". Uitandu-ma mai atenta la labirint observ ca are o usita mica, intr-una dintre laturi.
"Exisata o singura modalitate de a intra in labirint si al juca. Sa ma micsorez. Se pare ca drumul spre lac duce prin copac. nu ar fi exclus ca labirintul sa se continue in subtreran."
Asa ca iau sticluta cu Potiunea Micsorarii si inainte sa beau din ea, aud pe cineva strigandu-ma. Era...
Sus In jos
 
Lacul vrajit
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» O aventura la Lacul Auriu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Regatul Zanelor :: Lacul Auriu-
Mergi direct la: