Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sugestii

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Helly
Admin
Helly


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 33
Regat : Raegatul Demonilor
Data de inscriere : 13/04/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 10:16 am

Aici scrieti dacaaveti vreo idee mareata pentru comunitatea noastra si adminii vor cadea de acord daca aceasta va fii respectata sau nu.Orice e acceptat.Conteaza mult parerea si lucrurile preferate de catre membrii.
Sus In jos
http://www.harry-potter.topic-board.com
Megaira
Anul I
Megaira


Numarul mesajelor : 22
Regat : Regatul Zeilor
Data de inscriere : 18/04/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 11:00 pm

mereu am eu ceva cu orice chestiune, oricat de micutza

deci, eu char am crezut ca in categoria Moony City se face RP. Si te rog, pune acele magazine acolo, si specifica undeva asta, ca eu nu cred daca nu scrie acolo =))
si vreau sa te mai rog ceva, fa si tu niste categorii unde sa se poata intalni membrii tuturor regatelor, pentru ca e plictisitor sa faci RP doar cu cei din regatul tau, mai ales daca sunt asa putini...
Sus In jos
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 11:18 pm

In caz ca nu ai observat, inca nu s'au facut banii. Iar no money = no shops. Inca. Ar fi trebuit sa te gandesti la asta. Alea nu se numesc magazine degeaba. Presupun ca tu ai crezut ca aici nu exista vanzatori si doar faci un RPG akolo, zici ca iti cumperi o geaca marpha sau mai shtiu eu ce sh gata. Pe forumul asta totul ar putea fi real [intr'o lume magica.. desi nu prea cred k exista, forumul asta tot forum e.] Bine k nu crezi tu ca e RPG akolo. Este, dar numai la Cimeatograf si Muzeu.. la magazine no way.. la banca iti faci cont si iti pui banii akolo... la posta se subintelege.. iar picturile tot de vanzare. Apropo, e Magic Citty.
Si in legatura cu RPG-ul ala comun.. Cinematograful.. Muzeul.. Scoala..
Apropo, cui i te adresezi, lui Helly? Ca nu ai precizat. Ar fi de folos intr'o conversatie. [daka sta se poate numi conversatie]
Nu crede k ceea ce fac acum e sa ma cert cu tine, doar iti clarific niste chestii. Pentru ca vad ca imi subapreciezi forumul. Si anumite lucruri inca nu s'au facut, forumul inca nu e terminat.
Sus In jos
Megaira
Anul I
Megaira


Numarul mesajelor : 22
Regat : Regatul Zeilor
Data de inscriere : 18/04/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeMier Apr 23, 2008 10:05 am

mie nu mi se pare ca-ti subapreciez forumul, dar ar trebui sa scrii undeva, si pentru chiorii ca mine, ca sa stiu si eu unde se face si unde nu RPG. Si sa stii, n-am vrut sa te fac sa crezi ca-ti subestimez forumul, doar ca sunt ca picata de pe luna in perioada asta... si din cate imi amintesc eu, traiam intr-o tara unde exista democratie, deci fiecare are dreptul sa-si spuna parerea proprie si personala. si eu totusi nu vad de ce nu s-ar face RPG acolo... pana la urma, este magazinul, dar se poate face si RPG, fie ca esti(personajul) in magazin sau in afara lui. Iar in scoala, fa un coridor, ceva unde se pot intalni...
Sus In jos
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeMier Apr 23, 2008 7:33 pm

Citat :
Iar in scoala, fa un coridor, ceva unde se pot intalni
O_o vaaai, mai noi imi dai tu ordine?
Multumim pentru sugestii, credeam ca e clar faptul ca ti le poti exprima. Dar nu imi amintesc sa fi scris undeva, eu sau Helly, ca suntem inferioare membrilor. Pana la urma, e forumul nostru. Daca inca nu ti'ai dat seama ca nu e total termiant, asta e, inseamna ca prima parte a postului tau e corecta. [cel putin ceea ce se afla intre a doua sh a treia virgula..]
Wuaaay, imi cer scuze peste scuze pentru ca nu am mentionat special pentru Samantha faptul ca magazinele nu sunt pentru stat la taclale, ci pentru cumparat. Sa zicem ca ash face RPG in magazine. Ce naiba de post ar putea fi scris?
Monica intra gafaind in magazinul pentru haine. O vazu pe Crina acolo si se indrepta catre ea.
" Hey, salut! Ce cumperi? "
" Uite, imi place geaca asta. Cat costa? "

Bla bla bla bla bla. Ne bagam in preturi si vanzari. Pur si simplu, magazinele SUNT magazine, intri, cumperi si pleci.
Okey, daca nu esti multumita, adaug o cafenea la Magic Citty. Acum preferi o biserica sau o manasatire? Ca tot vorbesti de cat mai mult RPG..
Sus In jos
Megaira
Anul I
Megaira


Numarul mesajelor : 22
Regat : Regatul Zeilor
Data de inscriere : 18/04/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeMier Apr 23, 2008 8:10 pm

nu, nu-ti dau ordine, ci doar un sfat... cred ca ai avea nevoie de multe ca sa faci ceva bun
si inca un sfat: nu e o idee buna sa aduci membri si sa incepi sa faci n mii de posturi inainte sa termini forumul
si la magazine se poate face foarte bine RPG, dar daca creierasul tau nu vede cum, nu e vina mea
si draga mea, daca-mi amintesc eu bine, acesta e un forum RPG. De ce naiba se mai numeste asa daca nu se face Rp pe el?
si Ginny draga, inteleg ca ai chef de scandal, dar ar fi trebuit sa incerci sa ma prinzi in alta zi... de obicei am si eu chef de asa ceva, dar azi nu... si pastreazati scumpa mea isteriile pentru altcineva.
Sus In jos
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeMier Apr 23, 2008 8:22 pm

Draga mea Megaira [dar mai bine suna.. nu Samantha, ci Mandy], mai gandeste'te putin inainte sa te ia gura pe dinainte.
Tu de unde ai aflat de forum? Probabil, pe alte site'uri, am dat adresa acestui forum, dar am precizat cumva si altceva? O_o Aici nu faci ce vrei si cand vrei.
Nu e forum complet RPG. Are si RPG pe el. Probleme? =))
Cat despre sfaturile tale.. inexistente.. ca sa nu te simti jignite, nu iti zic cu ce seamana posturile tale [:-&]
Macar ai bunul simt sa nu te mai prefaci atata ca daa, sunt nevinovata, nu fac nimic, degeaba ma uraste toata lumea pentru fitzele mele, nu sunt fitzoaasaa...
In rest, ce sa mai comentez? O_o aa, sa nu uit: Iote cine face scandal. Eu doar sunt ironica =)) asta e diferentza. Tu jignesti direct si asta nu se numeste faptul ca spui ce simti.. o faci intr'un mod ce ma dezgusta.

Apropo, daca mai jignesti odata forumul, itzi scot frazele de doi bani din post. Cred ca ar cam fluiera vantul pe akolo, dar asta e..

EDIT: =)) fraza asta " nu e o idee buna sa aduci membri si sa incepi sa faci n mii de posturi inainte sa termini forumul " e total.. aiurea si lipsita de sens. Pey tu cum crezi ca se incepe un forum? -__- imi pare rau k eu am creierashul superior tzie si gandesc mai bine. [din ce ai scris tu reiese ca gandim diferit..]
Sus In jos
Megaira
Anul I
Megaira


Numarul mesajelor : 22
Regat : Regatul Zeilor
Data de inscriere : 18/04/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeMier Apr 23, 2008 8:29 pm

[post tampit si cretin]

Ginny: Ban pentru 5 zile. Uite cine are "guritza aia buna de nimic" si nu stie "sa administreze forumuri", "papusha" =)).
Sus In jos
Helly
Admin
Helly


Numarul mesajelor : 52
Varsta : 33
Regat : Raegatul Demonilor
Data de inscriere : 13/04/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeJoi Apr 24, 2008 10:11 am

Gata cu certurile fetelor...Parerea mea personala este ca Megaira a facut niste afirmatii prostesti asupra forumului.Nu toate forumurile de tip rpg sunt pline de rp..exista si multe categorii OOC...si in plus Ginny si-a facut o imagine asupra acestui forum unde si-a propus ca in partea X este rp,iar in cea y este in afara acestuia.Ce este asa de greu sa intelegi?
Ce mi se pare mie mai grav este ca te-ai luat de un membru al forumului.Nu neaparat ca e admina.E totusi un membru.De unde stim noi ca tu nu o sa faci pe viitor la fel cu ceilalti useri inregistrati aici?O sa repet cuvantul pueril de cate ori este nevoie.Ca este pueril.Nimeni nu este mai ridicat in rang aici.Si incercam sa avem egalitate intre membrii.Nu vine o anume persoana si incepe sa critice tot ce vede pe forum,inclusiv un membru sau sa faca pe seful/sefa doar pentru ca asa e personalitatea acestuia.Asa e doar un mod sa-ti faci dusmani printre membrii acestei comunitati.
Acum Ginny,si tu ai gresit...trebuia sa-i dai ban de la inceput si terminai poveastea.Sa nu mai comenteze degeaba sau sa aiba timp sa jicneasca pe cineva anume.

Sper ca dupa banul de 5 zile sa ne purtam cu totii civilizat.

Ginny: Pey, Helly, eu am incercat sa ma port ca o admina cumsecade. Adica, mai intai spune Megaira ceva de forum, apoi eu ii explic ca forumul nu e inca gata. Iar ea interpreteaza asta gresit. In plus, se preface ca tot imi da sfaturi.. Trebuia sa'i dau ban inca de la penultimul post, cand ma jignea intr'un mod destul de vizibil, dar credeam ca se va linisti daca ii voi spune ca ii voi sterge posturile. Ok, i'am mai dat o sansa. Dar datorita grosonolitatzii din ultimul post chiar i l'am editat, dar primeste un bonus pentru jignire, ban de 5 zile =]
Sus In jos
http://www.harry-potter.topic-board.com
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeLun Ian 26, 2009 1:10 am

Salut Ginny! Imi place foarte mult acest forum. Chiar mai mult decat celelalt pe care esti inscrisa ca membra si pe care sunt si eu inscris la fel si cu acelasi personaj. Nu dau nume sa nu fac reclama. Dar cred ca stii despre care vorbesc si cred ca ti-ai dat seama cine sunt.
Am o mica sugestie daca este posibil. Te rog foarte frumos ca la descrierea Lacurilor fiecarui regat daca se poate sa adaugi ca traiesc si sirene in ele. Nu imi pot imagina o lume magica fara sirene Very Happy
Asa ca membrele care doresc sa fie sirene au si ele o gama variata de rubrici unde pot posta.
Sau poate mai apare inca un regat al sirenelor.
Din descrierea pe Wikipedia se spune ca sunt 3 tipuri de sirene: oceanide care traiesc in oceane, nereide care traiesc in mari si Naiade care traiesc in rauri si lacuri.
Asa ca ma gandeam ca membrelor care vor sa fie sirene sa aiba un regat al lor si plus lacurile din fiecare regat.


Pana se vor strange useri care sa fie profesori as vrea ca admina sa fie profesoara pentru toate materiile. Desigur ma gandesc ca cu ajutorul meu poate strange cle 100 posturi necesare Very Happy
Mi-ar place sa aflu cum isi imagineaza ea pe langa lectiile de materii magice (potiuni, farmece etc) cultura zanelor, ingerilor, demonilor etc) Very Happy


Ma gandeam daca la rubrica Cinematograf, se pot crea nisate fan-ficuri dupa ideile de filme postate de useri. Adia de exemplu nu toti avem inspiratia exact in momentul in care dorim. Putem avea inspiratie sa povestim un film imaginar, insa nu putem avea destula imaginatie pentru a detalia filmul intr-un fan-fic. Si atunci aceasta problema se poatre rezolva cand vor fi mai multi membri. Sa se desemneze un regizor al forumului care sa fie si (moderator la rubrica Cinematograf) si pe langa moderarea sectiunii va avea ca scop sa ajute pe autorii povestilor cu sfatri, idei, si chiar sa participe impreuna cu autorul idei la transforme idei de filme inventate de noi, in fan-fic, care va fi povestit la Cinematograf.
Nu stiu cat e de buna ideea...

Edit by Ginny: ti'am unit eu toate trei posturile;)
Sus In jos
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 2:58 pm

As vrea sa nu avem un alt Regat in afara de cele existente, pentru ca deja avem 7 - cifra magica. Si acum... s'ar schimba multe.
Sirenele ar putea face parte din toate regatele. Adica, cineva care vrea, de exemplu, sa faca parte din Regatul Elfilor, sa aiba optiunea sa fie elf normal sau sa aiba abilitatea ca, in contact cu apa, sa se transforme in sirena sau triton.
Mai exista si varianta sa transformam Regatul Djinnilor in Regatul Sirenelor, dat fiind faptul ca m'am gandit ca nimeni nu vrea sa fie djinn.

Ma rog, ramane sa aleaga membrii care dintre cele doua variante de mai sus este cea corecta.


Cat despre predat... cred ca eu si Helly ne sacrificam si, in lipsa altor profesori, mai predam pana se umple forumul de membri =] acum, chiar daca nu avem inca 100 posturi, vreau sa incepem de azi sa predam. Mai avem putine de facut...

Cat despre sugestia in legatura cu cinematograful... m'ai lasat cu gura cascata=]] nu sunt sigura daca am inteles ceva:-? propui ca un fan fic sa se inspire dintr'o idee de film? Si acel fic sa se posteze la Cinematograf? scratch Pai, mi se pare ca este mai bine ca un admin sa deschida un thread cu un film. Sa povesteasca o parte, apoi sa urmeze pauza, in care membrii mai fac putin rpg.. apoi inca o parte si tot asa. Adminii pot primi idei de film prin PM ; fiecare idee este platita cu 10 Moony. Iar daca ideea de film este aleasa sa devina un film, cu anumite modificari de la admini [si, posibil, cu ajutorul moderatorului acelei sectiuni, daca va exista, si chiar a autorului acelei idei] , cel care a propus'o mai primeste 50 Moony. Profitabil, nu? Wink Important este ca ideea sa nu se asemene cu filmele care au mai fost postate.
Si sa existe doar thread'uri cu filme. Cred ca biletul se va ieftini la 2-3 Moony, btw. Iar cel care a propus o idee poate sa isi prelucreze propria sugestie pentru film... Sa faca un fan-fic dupa ea. Desigur, daca ideea este luata in considerare, este prelucrata putin de admini si trecuta la Cinematograf, fan-ficul trebuie sa difere putin. Si sa fie postat la sectiunea Creatie -> Fan Fic.
Sus In jos
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 4:17 pm

Uite cxa ai priceput, Ginny! Vroiam sa spun ca X user inventeaza dupa propriile idei un film. Apoi Y user care e moderatorul sectiunii sa il ajute sa creeze fan-ficul pe care vor posta o parte iar a,b,c membri fac RPG jucand rolul actorilor din film iar apoi revine x user cu a 2-a parte a filmului. Ideea ta zic ca o intrece putin pe a mea. Si e si profitabila Wink
Iar despre sirene intradevar. Ar putea orice zana sau elf femela care a baut din potiunea mermaid, sa se transforme in sirena la contactul cu apa.


Helly, as vrea sa fii profesoara si la Cultura Demonilor. Si Ginny ziceai ca pe 7 feb se aleg profesorii trebuia ieri insa cum lipsesc membri inteleg foarte bine. Pacat ca eu mi-as fi dorit sa fie un pic mai activ sa ne descurcam cum putem si doar 3 membri. Sper ca pana la urma sa mai convingeti niste colegi de clasa (prieteni) sa se inscrie pe aici.
Sus In jos
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 4:23 pm

Sanara, cred ca e mai bine ca cineva sa predea Cultura regatului de unde provine. Postul de Cultura Zanelor e ocupat de mine [mai am si Potiuni, care e materie obligatorie] si Helly preda Magia Neagra. Daca o sa am timp, ma ocup si de celelalte ore - daca ma ajuta si Helly cu atat mai bine;) chiar daca sunt putini membrii - si foarte putini cei activi - , prefer sa stabilim de pe acum criteriile de divizibilitate cu postul de profesor.. aa.. ca sa zic asa=]] si profesorii sa se aleaga mai tarziu.

Apropo. Nu inteleg de ce ai zis si aici ca vrei sa predai cultura demonilor:-? te'ai inscris deja la Inscrieri - profesori Wink) dar nu pricep nici de ce ai deschis un nou thread..:-?? si tu si Reagan.. topicul ala cu Inscrieri era pentru inscrieri.. nu imi amintesc sa fi zis sa se posteze altundeva decat la threadul respectiv.. da' mna:-?
Sus In jos
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 1:09 am

Pai da Ginny sunt de acord cu tine. Helly e la regatul demonilor. Deci ea trebuie sa se ocupe de cultura demonilor avand in vedere ca e singurul demon.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sugestii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii   Sugestii Icon_minitime

Sus In jos
 
Sugestii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Useri :: Critici & sugestii-
Mergi direct la: