Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The Magic Room

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

The Magic Room Empty
MesajSubiect: The Magic Room   The Magic Room Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 9:23 pm

Camera se afla la etajul I. Prima usa pe partea aceea Sala Melodiei, incapere larga, in care exista o padure. Adica era un fel de iluzie ce poata fi pipaita, mirosita samd, dar tot o iluzie e. Stand doua zile in sir acolo, ai sansa sa intepenesti pe vecie... sa te transformi intr'o piatra, o tufa, un copac.. dar aceste lucruri sunt explicate la ora de Cultura Zanelor.
Dupa aceasta sala, urmau doua dormitoare alaturate. Apoi era Oglinda lui Erised, acoperita cu o bucata mare de panze din matase vrajita.. nimeni nu putea sa o dea la o parte, decat ... exact. Toti uitasera cine era acea exceptie. Toti.. sau aproape toti.
La distanta de aproximativ doi metri de oglinda era intrarea in Camera Magica. Iesea imediat in evidenta, fiind o usa mare, albatruie, cu tocurile aurii. Ginny o impinse usor. In ea, vazu doar cateva zane, asezate pe fotolii si band niste ceai. O vazu pe Michiyo stand pe covorashul moale de langa camin, citind absorbita o carte veche.
" Bau! " facu Ginny, incercand sa o sperie.
Michiyo abia se misca.
" Nu ti'a mers " replica ea, zambind.
" Ce carte citesti? "
" Mituri si legende... "
Ridicand putin glasul, spuse:
" Dar ma cam enerevaza chicotelile de pe fundal. "
Zanele care beau ceai o privira, curioase.
" Mno. De vreo 2 ore tot beau ceaiul ala. "
" E, totusi, o camera comuna... " ii atrase Ginny atentia. " Nu vrei sa mergem in biblioteca? Acolo, Sor e dispusa sa arunce cu fulgere in tine daca vorbesti prea tare. "
" Sor? "
" Bibliotecara.. e cam batrana.. si morocanoasa. "
" Sor? "
Abia cand Michiyo repeta numele prescurtat, Ginny intelese rostul celor 2 intrebari.
" Aaa.. lalala.. o cheama Madam Soranna. Dar deja s'a invatat sa i se zica Sor. "
Sus In jos
Alysha Tonks
Anul I
Alysha Tonks


Numarul mesajelor : 8
Varsta : 28
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 27/04/2008

The Magic Room Empty
MesajSubiect: Re: The Magic Room   The Magic Room Icon_minitimeDum Apr 27, 2008 9:14 pm

Pe coridor...fetele dadu peste Alysha care vroia sa mearga in Camera Magica
"salut feletelor"spuse ea
"salut...unde mergi"intrebare ele
"in Camera Magica"spuse Alysha zambitoare
"mergi sa bei ceai?...daca mergi...poate ai timp...poate zanele alea mai stau cateva ore acolo"spuse Michiyo
"hey....am io fata de ceai...adica am fata de zana care sta la barfe si la ceaiuri?"intreba Alysha zambitoare
"nu...dar pentru ce mergi acolo?"intrebe Ginny"
"ma rog...nu am altceva de facut...voi unde mergeti?"intreba Alysha
"noi mergem la bibleoteca"spuse fetele
"va sfatuiesc ceva...daca intrati in bibleoteca taceti chitit...nu scoateti nici un sunet..Sor e nervoasa..ma rog...Doamna Sor"spuse Alysha cat se poate de convinsa
"de ce?...ce sa intamplat?"intreba Ginny
"pai...un baiat...cum il chema?...Mauricio sau cam asa ceva...a facut misto de Doamna Sor"spuse Alysha
"dar de unde sti?"intreba Michiyo
"io de unde crezi ca vin?...nu din bibleoteca?...mam gandit sa vin mai bine in Camera Magica...decat sa dea Sor cu fulgere in mine"spyse Alysha
"woooow...cand e nervoasa,Sor te poate face un cu pamantul"spuse Ginny
"eh...nu chiar asa...dar poate ceva detentie...."spuse Alysha
"eiiiii...detentie...nu am chef sa intru la detentie"spuse Michiyo
"atunci nu o enerva pe Sor...oky fetelor...io plec in Camera Magica...macar rad si io de alea care beau ceai"spuse Alysha indepartanduse de cele doua fete
"de parca ar vrea cineva sa o enerveze pe Sor..."spuse Ginny
"pa Alisha...si multumesc ca ne-ai spus de Sor"spuse Michiyo plecand inpreuna cu Ginny
Alysha intra in Camera Magica unde le vazuse pe zanele care beau ceai...Alysha le privi cam 30 de minute....si parca ceainicul nu avea fund...cu cat mai puneau in cesti...cu atat era mai mult ceai...

OCC:Mauricio e un personaj inventat de mine...nu am avut alt nume...mam gandit pe moment
Sus In jos
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

The Magic Room Empty
MesajSubiect: Re: The Magic Room   The Magic Room Icon_minitimeLun Ian 26, 2009 2:22 am

Dupa circa 30 de minute in care nici o alta zana nu ii dadea atentie lui Alysha, cand aceasta aproape isi pierdu speranta ca o zana ar vorbi cu ea, ma hotarasc sa intru in vorba cu ea.
"Buna Alysha! Eu sunt Sanara"
"Buna, Sanara!"
"Ce faci?"
"Vin de la biblioteca"
"Ce carti ai citit?"
"1001 farmece si vraji amuzante" si si "Retete pentru potiuni amuzante"
"Alysha, te og ia loc si rai cu noi"
Apoi Alysha s-a asezat in fotoliul din dreapta mea.
Eu ma intorc catre celelate zane si le intreb:
"Fetelor suntem in secolul 21. Cum suportati voi sa stati fara nici un mijloc de tehnologie, fara informatie. Ne-au luat-o inainte pana si spiridusii. Si ei au televizor.
Celelate zane se uitau la mine intrebatoare. Apoi una din ele spuse:
"Ce e acela televizor?"
Apoi eu fac o vraja si pe unul dintre peretii camrei apare un televizor cu plasma ultimul ragnet. Si o telecomanda. Apoi il deschid pe unul din posturile vrajitorilor.
"Ata este un televizor" spun eu catre ele. Apoi dupa o mica certa pe telecomanda una din zane schimbase postul pe unul al incuiatilor. Tocmai atunci incepura stirile. Desigur furturi crime, batai, atentate & Co.
Una dintre zane spuse: "Ciudati incuiatii astia. Au tehnologie insa tot barbari din epoca de piatra pe cand traiau in pesteri au ramas"
"Nu m-as mira daca in curand vor inventa bomba nucleara" spuse o alta.
"Incuiiatii pana la urma se vor autodistruge" spuse o alta zana.
Apoi se apucara sa barfeasca despre incuiati.
In acel timp usa camerei se deschise si intra...
Sus In jos
Continut sponsorizat





The Magic Room Empty
MesajSubiect: Re: The Magic Room   The Magic Room Icon_minitime

Sus In jos
 
The Magic Room
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CD-ul Magic
» Magic Citty - puncte & bani

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Regatul Zanelor :: Camera Magica-
Mergi direct la: