Magic World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Magic World

Intra intr'o lume fantastica, plina de magie. Lasa realitatea deoparte. Anuleaza timpul si zboara...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O pacaleala pentru 2 profesori.

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

O pacaleala pentru 2 profesori. Empty
MesajSubiect: O pacaleala pentru 2 profesori.   O pacaleala pentru 2 profesori. Icon_minitimeMier Ian 28, 2009 6:39 pm

[color=blue]Aveam ore dupa-amiaza. Asa ca dimineata ma duc la lacul de langa scoala, findca imi placea foarte mult sa stau in natura, si dupa ce hranesc cateva lebede care se aflau pe lac ma asez la umbra unui copac, imi deschid manualele de magie si imi iau un pergament si o pana, imi las bagheta magica alaturi, si ma pun sa imi fac temele. O vad pe Ginny care vine.
"Buna Sanara. Ce faci? Imi fa temele pentru azi. Mai am doar putin si termin. Ieri nu am avut timp.
-Sanara, ce ma fac ca am uitat sa invat si azi trebuie sa ma asculte la Potiuni si la Farmece.
-Pe cai corecte n umai ai ce face, dar daca vrei cate un 10 o putem face pe niste cai mai ocolite.
De fapt in regulamentul scolii nu spune ca nu avem voie sa folosim potiuni sau sa fim sub efectul lor, atata timp cat suntem la scoala.
Da-mi 3 fire de par din capul tau si iti dau si eu 3 fire din capul meu.
Fac apoi un semn cu mana si apar 2 eprubete. Torn in fiecare cate putiun din sticluta de polipotiune dupa care ii dau lui Ginny cea in care am pus cele 3 fire de par din capul meu si o iau pe cea in care a pus Ginny cele 3 fire de par din capul ei. Bem amandoua deodata din polipotiune si astfel eu devin Ginny si Ginny devine eu.
-Nu te teme Ginny. Eu am invatat la Farmece si la potiuni. Iti garantez cate un 10 la amble materii. Acum sa ne schimbam hainele si gentile inclusiv baghetele magice (ca sa nu dam de banuit) .
Dupa ce ne schimbam mergem catre scoala.
Sus In jos
Ginny Icespider
Admin
Ginny Icespider


Numarul mesajelor : 113
Varsta : 28
Locatie : Ma gasitzi in frigider [ raftul XXX , langa oala cu ciorba ]
Dorinta Suprema : Sa aiba succes Hahalin SRL
Declaratie : It's smecsi to be a nenorocire!!
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 14/03/2008

O pacaleala pentru 2 profesori. Empty
MesajSubiect: Re: O pacaleala pentru 2 profesori.   O pacaleala pentru 2 profesori. Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 8:43 pm

Ooc: Sanara.. eu sunt profesoara la Potiuni, asa ca e cam aiurea sa nu apuc sa invat pentru propria mea ora=] sa zicem ca nu invatasem la Farmece...
Bic:

La intrare in Cristal School, fetele se despartira. Ginny o apuca spre clasa de Transfigurari, caci acolo avea Sanara prima ora din dimineata aceea. Pe drum, o zana cu parul albastru si pistrui o prinse din urma pe fata, strigand'o:
"Sanara! Poti sa imi imprumuti cartea ta despre Antidoturi?"
"Uhh... pai... de ce nu?" se fastaci Ginny.
"Minunat! Lasa'ma sa te insotesc catre ora de Cultura Zeilor. Avem aceleasi cursuri, nu imi vine sa cred!"
"Pai... eu am Transfigurari," spuse Ginny, gandindu'se daca fata din fata ei era intreaga la minte.
"Ah, minunat, minunat! Asta am si eu! Mai stii atunci cand ...?"
Si asa continua tot drumul spre clasa de Transfigurari, unde zana cu parul albastru ii spuse, oarecum trista:
"Eh, Sanara, aici ne despartim. Ti'am spus doar, am ora de Creaturi Magice. La revedere!"
Ginny se bucura ca in sfarsit scapa de ea, si putu sa jure ca o auzi pe zana albastra spunandu'i unei colege de'a ei:
"Salut, Jess! Ce ora ai acum? Eu ma indrept spre Cultura Spiridusilor..."
Ginny clatina din cap, in timp ce se aseza la intamplare intr'o banca de pe randul de la geam, alaturi de o zana scunda si subtire, care parea chiar de treaba.
Dupa acea ora, Ginny reusise [cu mare greutate] sa memoreze numele colegei sale de banca: era Jennifer Hudson, verisoara tipei cu parul albastru pe care o intalnise pe drum spre clasa.
La Lac, Ginny se intalni cu Sanara - era si timpul, fetele incepusera deja sa semene cu ele.
Sus In jos
Sanara
Anul I
Sanara


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Regat : Regatul Zanelor
Data de inscriere : 25/01/2009

O pacaleala pentru 2 profesori. Empty
MesajSubiect: Re: O pacaleala pentru 2 profesori.   O pacaleala pentru 2 profesori. Icon_minitimeDum Feb 01, 2009 9:16 pm

Buna Ginny! Am reusit sa obtin 10-le la farmece. Au mai ramas 10 minute si vom redeveni din nou la normal. Mie mi s-a parut o ora super. Colegele tale sunt de treaba.
Cea mai simpatica si draguta mi s-a parut colega ta de banca. La clasa voastra vad ca sunteti cu 1 lectie in urma fata de noi. Profesoara explica chiar foarte bine.
La inceput cand ne-a ascultat, am fost prima pe care a ascultat-o, eu cum imi invatasem bine si lectia din urma am stiut. Si a predat ceea ce a predat ieri la clasa mea.
Tie cum ti s-a parut in clasa mea?

OOC: Am modificat
Si da sa descriem mai bine ora care a trecut, fiecar cum s-a simtit in clasa celeilalte. Apoi da sa continuam treadul cu alte intamplari legate de folosirea polipotiunii.

Edit by Ginny: Sanara, PoliPotiunea dureaza doar o ora.. si apoi efectele ii dispar. Nu e nevoie sa faci o alta polipotiune pentru a redeveni tu. Mai bine schimbam un pic. Adica, sa descriem mai bine ora care a trecut. Sau sa continuam la thread'ul asta cu alte intamplari legate de folosirea PoliPotiunii;)
Sus In jos
Continut sponsorizat





O pacaleala pentru 2 profesori. Empty
MesajSubiect: Re: O pacaleala pentru 2 profesori.   O pacaleala pentru 2 profesori. Icon_minitime

Sus In jos
 
O pacaleala pentru 2 profesori.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pentru ca pot, pentru ca vreau si pentru ca te iubesc
» Inscrieri - profesori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic World :: Regatul Zanelor :: Lacul Lebedelor-
Mergi direct la: